Ця новина додана читачем. Редакція не має відношення до даного матеріалу

Тема

Польща планує провести президентські вибори 28 червня

Перший тур президентських виборів у Польщі має відбутися наприкінці червня — Польща планує провести президентські вибори 28 червня
Перший тур президентських виборів у Польщі має відбутися наприкінці червня


У травні вибори президента Польщі не відбулися

Об этом сообщает Компромат


Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив про плани провести президентські вибори 28 червня.


Про це повідомляє портал Onet.


«Ми хочемо виконати наші конституційні обов’язки і провести ці вибори відповідно до Конституції, і сьогодні ми плануємо зробити це 28 червня. Пізніший термін не підходить, тому що до 6 серпня закінчується термін повноважень президента, і з термінів, які потім випливають із закону, це може означати, що оголошення виборів або їх схвалення виборів Верховним судом затягнулося б за цей строк», — сказав прем’єр-міністр.


«Сьогодні ми націлюємося на 28 червня», — підкреслив Моравецький.


У прийнятій 10 травня резолюції Державна виборча комісія заявила, що на виборах президента Польщі, призначених на 10 травня цього року, не було можливості голосувати за кандидатів. При цьому наголошувалося, що спікер Сейму має протягом 14 днів призначити дату нових виборів.


Слід зазначити, що пропонована урядом дата створює складнощі для опозиції, оскільки її новий кандидат Рафал Тшасковський ще має зібрати 100 тис. підписів, а в умовах карантину це непросто.


Раніше повідомлялося, що у Польщі хочуть скасувати вибори президента через коронавірус. Тоді правляча партія «Право і справедливість» внесла до Сейму проєкт змін в Констиуцію, який передбачає продовження президентського строку Анджея Дуди до семи років і скасування президентських виборів, запланованих на 10 травня.


Згодом голова Європейської народної партії, колишній прем’єр-міністр Польщі та президент Європейської Ради Дональд Туск закликав поляків не брати участь у президентських виборах, запланованих у країні на 10 травня.


На посаду президента Польщі претендують десять кандидатів, у тому числі чинний глава держави, кандидат від владної партії Право і справедливість Анджей Дуда.


Раніше стало відомо, що Туск підтримав опозиційного кандидата на виборах президента Польщі.


Джерело статті: “https://glavcom.ua/news/polshcha-planuje-provesti-prezidentski-vibori-28-chervnya-681688.html”

Новости читателей

Кожедый желающий может добавить свою новость или материал на сайт.

ДОБАВИТЬ