Ця новина додана читачем. Редакція не має відношення до даного матеріалу

Тема

Чапкіс: Я бачив на власні очі, як вішали недобитих фашистів на Хрещатику. "Ура!" кричали, коли їх повісили

Чапкіс: Хрещатик, центральна частина Києва це була одна суцільна величезна могила

Після визволення Києва у 1943 році відбувалися страти захоплених нацистів. Про це в інтерв’ю засновнику видання "ГОРДОН", журналісту Дмитрові Гордону розповів радянський і український танцівник, хореограф, народний артист України Григорій Чапкіс.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Саме в 1943-му його сім’я вперше опинилася у столиці України.

"Я бачив на власні очі, як вішали недобитих фашистів. Там, де зараз Головпоштамт, я стояв на руїнах і спостерігав. Один зірвався. Я це все бачив на власні очі. "Ура!" кричали, коли їх повісили. Вони мотилялися ще довго. Повісили батька й сина поліцейського генерала якогось, який у Києві брав участь у вбивстві людей", – згадує Чапкіс.

Першим заняттям майбутнього хореографа було розбирання руїн у центральній частині української столиці.

"Хрещатик, центральна частина Києва – це була одна суцільна величезна могила. Усе було зруйноване, не було жодного живого будинку", – сказав він.

90 років Чапкісу: На колінах у Сталіна я сидів дві хвилини. Але це змінило моє життя, моїх батьків, сестер, братів, моїх дітей та онуків. Читайте повне інтерв’ю

Красна армія визволила Київ 6 листопада 1943 року, після двох років і двох місяців окупації.

25 лютого хореографу Чапкісу виповнилося 90 років. Цього дня президент України Володимир Зеленський нагородив артиста орденом князя Ярослава Мудрого п’ятого ступеня.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/culture/-chapkis-ja-bachiv-svojimi-ochima-jak-vishali-nedobitih-fashistiv-na-hreshchatiku-ura-krichali-koli-jih-povisili-1488641.html”

Новости читателей

Кожедый желающий может добавить свою новость или материал на сайт.

ДОБАВИТЬ