Ця новина додана читачем. Редакція не має відношення до даного матеріалу
14 січня в Україні: яке сьогодні свято

Тема

14 січня в Україні: яке сьогодні свято

14 січня традиційно відзначають Старий Новий рік, за православним календарем – Обрізання Господнє, День пам’яті святителя Василія Великого.

Об этом сообщает http://gipoteza.net

Про це пише НАРОДНА ПРАВДА.Loading...

Старий Новий рік

Традиція відзначати Старий Новий рік йде від розбіжності Юліанського календаря та Григоріанського календаря — того, за яким зараз живе практично весь світ. Розбіжність календарів в 20-21 століттях становить 13 днів.

Обрізання Господнє

Святкування цієї події також здійснюється на восьмий день після свята Різдва Христового — тобто 14 січня за новим стилем. Обрізання Господнє вважається великим святом Православної Церкви.

Старий Новий рік: привітання, листівки та посівалки

День пам’яті святителя Василя Великого

Це православне свято відзначається на честь Василія Великого, відомого також як Василь Кесарійський. В четвертому столітті він був архиєпископом Кесарії Каппадокійської і прославився як богослов, автор численних проповідей і творець ідеї іконостасу.

Васильєв день (за народним календарем)

Васильєв день, який до календарної реформи збігався з початком нового року, відзначалося на честь Василія Великого, відомого також як Василь Кесарійський. Наші пращури називали цей день – Василь Свінятнік. У народі Василь вважався покровителем свиней, а на Новий рік раніше завжди готували страви зі свинини.

За прикметами, у цей день в будинку належало обов’язково мати грошовий запас; в борг не давали — щоб не «віддати» свій достаток. Ще один обряд — засівання зерен — повинен був сприяти врожайності; діти розсипали зерна на підлогу, а старша жінка в домі збирала їх і зберігала до посіву.

Про врожай судили і за прикметами. Сніг або сильний мороз у цей день обіцяли родючий рік. Ясне зоряне небо обіцяло урожай гороху і ягід, а завірюха — хороший збір горіхів.

Також в цей день Міжнародний фестиваль паперових зміїв в Індії.

Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися

Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2020/01/14/14-sichnya-v-ukrayini-yake-sogodni-svyato/”

Новости читателей

Кожедый желающий может добавить свою новость или материал на сайт.

ДОБАВИТЬ