Ця новина додана читачем. Редакція не має відношення до даного матеріалу

Тема

Державний "бізнес"

Государственный "бизнес"

(За матеріалами буржуазних ЗМІ) Нещодавно газета «Ведомости», використовуючи свої джерела в органах влади, розповіла подробиці реалізації державної програми під назвою «Формування комфортної міського середовища»[1]. Ця програма спрямована на поліпшення територій міст, приведення в порядок дворів і вулиць. Здавалося б, блага справа, за яку можна тільки похвалити влади РФ, але не все так просто і весело. «Ведомости» розкрили і розповіли такі подробиці задуму і реалізації цієї державної програми, які дозволяють на власні очі, на цьому конкретному практичному прикладі, зрозуміти чим є державний апарат (держава) і кому воно служить; як працює система політичних технологій або шахрайства і обдурювання «електорату»; як влаштований «бізнес» або як монополістичний «бізнес» вилучає у свою користь грошові знаки.

Государственный "бизнес"

Для чого потрібні державні програми

Кожен житель нашої країни прекрасно знає в якому жалюгідному стані наші вулиці та двори, в особливості з цим знайомі ті городяни, які живуть подалі від центрів і в старих дворах. Якимось чином дізналися про це і влади РФ і задумалися про покращення життя простих громадян, але задумалися своєрідно, по «демократично»-ринковому. «Ведомости» цитують «співрозмовника близького до адміністрації президента», який розповідає про те, що в 2013 році в «політичних колах пішли розмови про благоустрій міського середовища», але з-за відсутності «внутрішньої позитивної порядку» гроші не виділялися, оскільки «люди цього не помічають». Тут необізнаний читач не розбере, що означає фраза: відсутність внутрішньої позитивної порядку», але газета сама роз’яснила, нам, простим смертним, що мали на увазі у високих політичних колах». Виявляється партія «Єдина Росія», готуючись до президентських виборів 2018 року, гостро потребувала виправдання свого існування і в зв’язку з цим ініціювала розробку програми по благоустрою міського середовища. Ця програма задумувалась партією мільйонерів, як основне підмога у передвиборній боротьбі як основний аргумент в саморекламою кампанії. Зі слів співрозмовника «Відомостей» з «Од. Росії»: «Зараз це програма – один з основних донорів рейтингу партії та її кандидатів»(!).

У 2017 році на програму виділили 56,5 млрд рублів, причому лише 24,5 млрд рублів з федерального бюджету, а решта суми з регіональних бюджетів. Цілком зрозуміло, що регіональні влади, які звикли самостійно «освоювати» солодкі пироги, були обурені і не хотіли «упорядковувати» двори російських провінційних міст і містечок. Федеральний центр, в особі Міністерства будівництва РФ, популярно роз’яснив провінційним керівникам, що вони не праві і треба працювати на політичну стійкість державної влади. За словами пана Чайки (колишнього на той момент заступником міністерства будівництва РФ), на які проводяться щотижня видеоселекторах віце-губернаторів «ломали» і «просвіщали» до тих пір поки вони не змінили свого ставлення до цієї програми. В результаті такої роботи по переконанню навіть до губернаторів дійшла суть і вигода цієї ідеї: кинути «електорату» кістку у вигляді абияк упорядкованих дворів в обмін на політичну і державну владу в

країні. Як справедливо зазначив «Відомостям» професор МДУ Наталя Зубаревич: «…На насущне – медицину, ЖКГ, дороги – потрібні десятки трильйонів. А лавочки, квіточки – це помітніше. І відзвітувати можна».

По-повз завуальованого обдурювання державна влада пішла на відверте маніпулювання: щоб підвищити явку на президентські вибори на деяких дільницях були організовані одночасно з президентським голосуванням і голосування щодо проектів благоустрою районів та дворів. За даними «Ведомостей» на виборчі дільниці прийшли голосувати додатково 16 мільйонів чоловік, які, ймовірно, проголосували і за президента РФ. В цілому, за даними анонімного співрозмовника «Відомостей» з адміністрації президента, таке суміщення підвищило явку на 4-5% виборців.

За даними «Ведомостей» на програму «Формування комфортної міського середовища» за два роки витрачено понад 100 млрд. рублів. За свідченням «Ведомостей» реалізація програми благоустрою виявилася не на висоті – чималі гроші були «розмазані» по сотнях міст, а виконання звелося до примітивного закочування в асфальт наших дворів. Але очевидно, що більшого і не вимагалося – мета злегка «припудрити» двори, щоб у передвиборну кампанію кричати про це на весь світ виконана.

Держ.програма з благоустрою не обмежилася тільки обдурюванням «електорату» – вона супроводжувалася вилученням колосальних державних грошових сум у приватну кишеню.

«Бізнес» в житті, а не за підручниками

Серед сотень тисяч фірм, що існують на ринку РФ, є якесь ТОВ «КБ «Стрілка», з якою «невидима рука» ринку створила буквально чудеса за якихось пару-трійку років. У 2014 році «Стрілка», з статутним капіталом в 100 000 рублів і роком існування, виграє конкурс на 1 млрд. руб на розробку стандартів благоустрою московської програми «Моя вулиця». В 2016 році, за прямим дорученням прем’єр-міністра Д. Медведєва, 100% державне АТ «БУДИНОК.РФ» уклало контракт зі «Стрілкою» на розробку концепцій благоустрою 230 «громадських просторів» для 40 міст. Вартість контракту склала 3,8 млрд. рублів. І в тому ж 2016 року «Стрілка» знову отримує ще один контракт з мерією Москви за програмою «Моя вулиця» на 890 млн. рублів.

Причиною такого комерційного успіху КБ «Стрілки», на думку «Ведомостей», є те, що засновники і керівники «Стрілки» змогли передбачити потребу держави у благоустрої міського середовища і запропонувати свої унікальні послуги в цьому напрямку. Інтернет-видання Inc., у частині затуманення мізків, йде ще далі і розповідає про те, що «Стрілка» точно вловила «дух часу і очолила піднялася хвилю моди на благоустрій». Її «топ-менеджери» розуміють, що «великі речі формулюються на етапі постановки задачі» і тому вирішили «що сконцентруються тільки на пре-дизайні». При цьому «Стрілка» стала працювати за «західним стандартам», тобто «проводити численні дослідження, на їх основі створювати моделі проекту і брифи для архітекторів, а потім оцінювати запропоновані прототипи з точки зору відповідності завданням». Талановитий «топ-менеджер» КБ «Стрілка» «першим

придумав, як правильно упакувати цей набір послуг». В результаті чого, ТОВ «КБ «Стрілка» перетворилося в «потужний конгломерат компетенцій», здатний «провести мета-аналіз світових стандартів проектування і принести їх в Росію», а також допомогло «усвідомити, що містобудування та громадські простору — це важливо»[2].

Вся ця позбавлена сенсу псевдонаукова балаканина, розрахована на необізнаних і наївних студентів. Життєві реалії ж не мають нічого спільного з цими, засміченими англомовними термінами, незрозумілими міркуваннями в дусі економічного лібералізму. Дійсний ж секрет популярності КБ «Стрілка» і секрет гігантського грошового потоку, пролившегося на нічим не примітне ТОВ, криється в її власника. Власником фірми є мільярдер Олександр Мамут. Мамуту належить 80% «Стрілки» і по 10% володіють два помічника Мамута (по-модному – «топ-менеджери»).

Олександр Мамут не просто «бізнесмен» – він дуже багатий підприємець, який не просто володіє 2,5 мільярдами доларів (за оцінкою Форбс[3]), але і має прямі взаємовідносини з «сім’єю Єльцина». Початок комерційного успіху Мамута збіглося з руйнуванням Радянського Союзу[4]. Його батько – Леонід Мамут – був одним з укладачів конституції РФ і, ймовірно, з його допомогою Олександр отримав вхід в «сім’ю Єльцина». Так чи інакше, але молодший Мамут, ведучи в 90-их роках «бізнес», перебував у постійному контакті з різними структурами та чиновниками уряду РФ та інших державних структур. У президентські вибори 1996 року Мамут активно допомагає Єльцину, здійснивши внесок 280 мільйонів рублів у фонд Е. Б. Н. З 1998 року Мамут вже радник з економічних питань в адміністрації президента РФ, а в 1999 році став радником глави адміністрації президента РФ, яким, на той момент, був А. Волошин – одна з ключових фігур «сім’ї Єльцина». Використовуючи настільки близьке положення до ключових фігур такий ключовий групи для влади і бізнесу РФ, як «сім’я ” Єльцина», Мамут до початку 2000 років зумів просунути на важливі посади в уряді РФ свого давнього компаньйона М. Касьянова і свого підлеглого В. Шувалова. Саме Шувалов, будучи віце-прем’єром уряду, виявиться одним з головних лобістів мамутовской «Стрілки». Іншим чиновником, активно сприяє інтересам Мамута, з’явився заступник міністра Плучек, який свого часу працював помічником Шувалова і, таким чином, теж знаходився під впливом Мамута. Незважаючи на те, що Ігор Шувалов змінив крісло віце-прем’єра Уряду РФ на крісло голови ВЕБ він продовжив діяльність по забезпеченню мамутовской «Стрілки» державними грошима. Тепер він в рамках не уряду, а держ. банку нав’язує послуги «Стрілки» у розробленні проектів благоустрою міст. Серед лобістів мамутовской «Стрілки» також значиться нинішній голова Держ.думи Володін, який перебуваючи в дружніх відносинах з Мамутом, за даними журналу Inc., сприяв самому першому контрактом «Стрілки».

У зв’язку з такої відвертої лобістської діяльністю, один анонімний федеральний чиновник показано дивувався в бесіді з кореспондентами «Ведомостей»: «Це дивно, звичайно, що одразу два державних інституту – Будинок.РФ і ВЕБ – роблять маркетинг одній приватній компанії».

Але якби справа обмежувалася тільки особливими можливостями Мамута за отримання державних контрактів, це було б половиною біди. Але це не так, інша половина біди полягає в тому, яким чином Мамут і його «Стрілка» відпрацювали державний контракт і який продукт вони створили для держави.

«Відомості» спробували розібратися в деталях реалізації багатомільярдного контракту і з’ясували, що «Стрілка» не дуже обтяжувала себе проектними розробками, а просто за набагато менші гроші найняла місцеві дизайнерські конторки, які і виконали всю немудреную роботу по розробці «концепції». В середньому «Стрілка» наймала субпідрядників за 500 000 тисяч рублів за «концепцію», витративши, таким чином, не більше 150 мільйонів рублів. Якщо до цього додати 100 мільйонів за послуги з розробки стандартів комплексного розвитку територій», «методичні рекомендації для мономіст» і «індексу якості міського середовища», то прямі витрати «Стрілки» за контрактом, за оцінкою «Ведомостей», складуть близько 250 мільйонів рублів. Не важко підрахувати, що залишок коштів після прямих витрат «Стрілки» складе (3 800 – 250) 3,55 млрд. рублів. Непогано, чи не правда?! Не дивно, що після такого щедрого рублевого дощу з державної кишені КБ «Стрілка» за 2017 рік відзвітувала перед податковою в 800 мільйонів рублів прибутку. І це тільки офіційні дані, які фінансисти Мамута окреслили перед податковою службою. Зазначимо, що це не завершення діяльності Мамута і його «Стрілки» з освоєння державних коштів, оскільки на сьогоднішній день у «Стрілки» контрактів з держ. компанією «БУДИНОК.РФ» ще на 800 млн. рублів.

«Відомості» з’ясували, як Мамут і його «Стрілка» використовували за копійки працю дрібних архітектурних бюро для виконання своїх зобов’язань за держ. контрактом. Але газета вирішила сором’язливо не поширюватися про те, що «Стрілка» за шалені гроші «розробляє» для держави не проектну документацію, а, так звані, «концепції».

Якщо хтось думає, що «концепції», що випускаються «Стрілкою» є проектної документації з інженерно-геологічними дослідженнями, розрахунками несучих здібностей будівель і споруд або розрахунками забезпечення інженерними мережами, то він помиляється. В результаті дорогої діяльності «Стрілки» на світ з’являються банальні, як їх називають в будівельній середовищі, «красиві картинки», не мають дослідницьких та розрахункових обґрунтувань. Тому не дивно, що «Стрілка» не має допусків СРО до виконання проектних робіт, так і сама назва «консалтингове бюро» передбачає, що «Стрілка» є не проектною організацією, а всього лише консультантом. «Стрілка» не створює проектної документації та не несе відповідальність за прийняті її співробітниками рішення.

За «красивим картинок» КБ «Стрілки» неможливо будувати і неможливо пройти державну цінову експертизу. Кожному будівельнику відомо, що в ході реалізації будівельних робіт зазнає зміна навіть глибоко пророблена робоча документація, відповідна нормативами проектування, що вже говорити про таких попередніх ескізах якими є «концепції» Стрілки». По іншому кажучи, «красиві картинки» КБ «Стрілки», це всього лише чорнова, передпроектна, ескізна опрацювання об’єкта, не має

великої цінності, яка в обов’язковому порядку зазнає істотні зміни, коли розробляється безпосередньо проектна, а потім і робоча документація. Тобто «Стрілка» випускає за мільярди державних грошей нікому не потрібні кольорові картинки, які лише частково можуть бути реалізовані в подальшому непростому процесі проектування і будівництва. У зв’язку з цим не дивно, що реалізація «концепції» по московській програмі «Моя вулиця» призвела до того, що деякі вулиці в центрі Москви затопило. Реалізація ж «концепцій», зроблених «Стрілку» з держ. програмою «Формування комфортної міського середовища», склала менше 15% (з 223 «проектів» «Стрілки» реалізовано тільки 26) і це при тому, що сама «Стрілка», як підрядник, отримала за цей час за цією програмою близько 4,6 млрд. рублів.

Держ.програма для попов

Виявляється, що державна влада стурбована не лише вулицями і дворами «мирян», але і тим, в яких умовах проживають вищі ієрархи православної церкви. Наприкінці червня «Ведомости» опублікували матеріал про спільні плани РПЦ і міністерства будівництва РФ створити в Сергиеве Посаді «православний Ватикан»[5]. Згідно цих планів для перебудови невеликого містечка зі 100-тисячним населенням необхідно близько 120-140 млрд. рублів. Перевлаштування полягає в поділ центру міста на «духовну» і адміністративну. Якщо відкинути словоблуддя мера Сергієва Посада пана Токарєва про з’єднанні в одному місці інтересів «духовного центру», туризму і місцевих жителів, то весь сенс кардинальної перебудови Сергієва Посада зведеться до звільнення центру міста під потреби РПЦ.

За новим планом ветшающее «спадщина радянського періоду» знесуть, а всі держустанови перенесуть в кінець міста (за залізничну гілку). На звільненому місці планують звести музей православного мистецтва; молодіжний православний культурний центр; патріаршу богословську бібліотеку; вищий церковний суд; корпус синодальних установ; місіонерський корпус; патріарший будинок прийомів; представництва автокефальних церков; центр православних медіа; конгрес-центр і готель. Все це пишність має закріпити за РПЦ статус «головного форпосту православ’я в світі» і, крім того, зробити життя ченців Троїце-Сергієвої лаври більш комфортною і спокійною, а то 2 мільйони туристів, що відвідали лавру в 2018 році, заважали богоугодною справах послушників.

Щоб православним попам було ще більш комфортно, транспортна інфраструктура Сергієва Посада зазнає істотні зміни: у доповнення до недавно побудованому (в 2018 році) Західного об’їзду, планується ще одна автомобільна розв’язка у вигляді Східного об’їзду; об’єднання залізничного та автомобільного вокзалів; модернізація та будівництво 5 вертолітних майданчиків; створення нового аеропорту для приватної авіації та бізнес-джетів.

По іншому кажучи, за 120-140 мільярдів рублів, зароблених робітниками і трудящими Росії, дармоїди із російської православної церкви, отримають в 52 км від Москви у фактичну власність помпезний, розкішний, облаштований, комфортабельний центр Сергієва Посада, в якому ієрархи православ’я будуть плекати свою «світову» значимість і паралельно насолоджуватися забезпеченої життям.

Планами перебудови Сергієва Посада в православний Ватикан, передбачена і турбота про «мирян»: жителям Сергієва Посада загрожує будівництво нових 11 районних і 20 локальних центрів з усією інфраструктурою. На папері «пастви» обіцяні будинку, супермаркети, кінотеатри, діагностичні центри, школи, дитячі садки, аптеки, зупинки громадського транспорту і навіть спортивні майданчики. Що з цього вельми скромного переліку перекочує з красивою рекламної папери на будівельні майданчики, це велике питання, але зате не викликає жодних сумнівів та частина плану, яка робиться для попов – адже, за даними газети «Ведомости», РПЦ заручилася підтримкою самого Путіна. Після чого, в січні 2019 року, урядом РФ була створена робоча група з розвитку Сергієва Посада». Немає сумніву, що ця робоча група з успіхом реалізує «розвиток» Сергієва Посада в інтересах православного бога і його намісником на землі – православних попів. Сергиевопосадцы, звичайно, мають невеликий шанс скористатися тим фінансовим потоком, який державний бюджет проллє на благо РПЦ, однак інша Росія залишиться в своїй убогій і невпорядкованого злиднях і буде сторонньої спостерігачкою за шикарним життям «духовних отців» руського світу».Джерело статті: “http://povin.com.ua/230073-10-09.html”

Новости читателей

Кожедый желающий может добавить свою новость или материал на сайт.

ДОБАВИТЬ