Тема дня

Американський топшпигун Смоленков п’ять років працював в апараті радника Путіна із зовнішньої політики Ушакова – "Ведомости"

Американський топшпигун Смоленков п’ять років працював в апараті радника Путіна із зовнішньої політики Ушакова – "Ведомости"

Американський топшпигун Олег Смоленков протягом п’яти років працював в апараті радника президента Росії Володимира Путіна із зовнішньої політики Юрія Ушакова.

Про це повідомляють "Ведомости" з посиланням на власні джерела, близькі до спецслужб.

Зазначається, що Смоленков працював з Ушаковим ще в посольстві Росії у США, коли останній там був послом, а згодом в апараті російського уряду, де Ушаков був заступником керівника.

Джерела в адміністрації Путіна розповіли виданню, що Смоленков мав доступ до чутливої інформації, зокрема і навіть до даних розвідки. Водночас, інше джерело зазначило, що такого доступу у ймовірного шпигуна не було, однак він міг дізнаватись інформацію під час приватних розмов з колегами.

Нагадаймо, в ексклюзивному матеріалі CNN, яке посилається на джерела в американській розвідці, йдеться, що Центральне розвідувальне управління США у 2017 році витягло з Росії свого топшпигуна, який працював в російському уряді, через побоювання діями свого президента Дональда Трампа.

Зазначається, що рішення про кінець його місії було зумовлене діями Трампа, зокрема тим, що він ділився з росіянами секретними даними розвідки, що могло призвести до викриття американського шпигуна. Воно було прийняте невдовзі після зустрічі Трампа в травні 2017 року з главою МЗС Росії Сергієм Лавровим і послом у США Сергієм Кисляком, в ході якої він поділився даними розвідки про терористів "ІДІЛ" у Сирії, які США передали ізраїльські спецслужби.

Після цієї інформації російські ЗМІ повідомили можливе ім’я цього шпигуна. На їхню думку, його можуть звати Олег Смоленков, який працював секретарем у посольстві Росії в США у Вашингтоні, в апараті уряду РФ і адміністрації президента Росії. 2017 року він разом з дружиною і трьома дітьми поїхав на відпочинок до Чорногорії, після чого вся сім’я зникла.

Відео Австрія оголосила у міжнародний розшук підозрюваного в шпигунстві росіянина

Підозрюваний — офіцер ГРУ Ігор Зайцев. Саме він, як запевняють у Відні, 30 років поспіль був куратором шпигуна в австрійській армії. Військовослужбовця, який передавав Кремлю секретну державну інформацію, затримали торік у Зальцбурзі. Російському ГРУвцю розповідав, зокрема, про новітнє озброєння.

Австрія оголосила у міжнародний розшук підозрюваного в шпигунстві росіянина
ТСН. 12:00
  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • Messenger
  • Viber

Джерело статті: “https://tsn.ua/svit/amerikanskiy-topshpigun-smolenkov-p-yat-rokiv-pracyuvav-v-aparati-radnika-putina-iz-zovnishnoyi-politiki-ushakova-vedomosti-1409178.html”

Новости читателей

Кожедый желающий может добавить свою новость или материал на сайт.

ДОБАВИТЬ