Скандалы

Жуйка знищує людський кишківник: лікарі розповіли про причини

Американські вчені провели масштабне дослідження, в ході якого дійшли висновку, що жувальна гумка (жуйка) завдає шкоди роботі тонкого кишечника.


Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє “Телеграф”.

Нове дослідження фахівців Бінгемтонського університету показало, що регулярне вживання гумки заважає клітинам тонкого кишечника засвоювати живильні речовини і якісно виконувати функції імунологічного захисту.

Вчені піддали культуру клітин тонкого кишечника чотиригодинному впливу наночастинок діоксиду титану, імітуючи одноразовий прийом пофарбованої їжі і її регулярне вживання (три рази протягом п’яти днів).

Діоксид титану (E171, титанові білила) – харчова добавка, яку використовують в якості барвника для жувальної гумки, цукерок, хлібобулочних виробів та інших популярних продуктів харчування

Одноразова експозиція не надала впливу на клітини кишківника, але хронічний вплив діоксиду титану зменшив кількість абсорбтивних виступів на його поверхні. Це пов’язано з ослабленням кишкового бар’єру, уповільненням метаболізму і погіршенням всмоктування деяких поживних речовин – заліза, цинку і жирних кислот.

Регулярне вживання наночастинок діоксиду титану пов’язане з ослабленням кишкового бар’єру, уповільненням метаболізму і погіршенням всмоктування заліза, цинку і жирних кислот.

Діоксид титану вважається безпечним барвником, а його потрапляння всередину нашого організму практично неминуче. Інертний нерозчинний матеріал зазвичай використовується у виробництві фарб, паперу, пластмас, мила і косметики. Він також є активним інгредієнтом в мінеральній основі сонцезахисних кремів і блокує ультрафіолетове світло.

У травну систему титанові білила потрапляють через зубні пасти, цукрову пудру, знежирене молоко, цукерки і жувальну гумку. Вчені з Університету штату Арізона в 2012 році протестували 89 популярних харчових продуктів і виявили, що всі вони містять діоксид титану.

Нагадаймо, японські фахівці повідомили, що переїдання не слід вважати головною причиною ожиріння – зайва вага з’являється під дією імунних клітин кишечника. Любителям солодкого та інших продуктів, що сприяють, як прийнято вважати, набору ваги, можна більше не турбуватися: в ожирінні винна не їжа, а клітини ILC2.

Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися

Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2019/08/16/zhujka-znishhuye-lyudskij-kishkivnik-likari-rozpovili-pro-prichini/”

Новости читателей

Кожедый желающий может добавить свою новость или материал на сайт.

ДОБАВИТЬ