Кримчанина Олега Приходька внесли до російського списку екстремістів

Резонанс

Кримчанина Олега Приходька внесли до російського списку екстремістів

Російська служба з фінансового моніторингу внесла кримського проукраїнського активіста Олега Приходька до переліку осіб, причетних до «екстремістської діяльності чи тероризму». Приходько фігурує в цьому списку під номером 6663, повідомляє кореспондент проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії.

Об этом сообщает http://stolitsa-club.com

Керівник «Кримської правозахисної групи» Ольга Скрипник пояснює, що включення до переліку «Росфінмоніторингу» здійснюється щодо тих осіб, вирок яким набув чинності, тобто їх визнали винними в тероризмі чи екстремізмі згідно з Кримінальним кодексом Росії.

Окрім вироку, можуть бути й інші підстави для внесення в такий перелік: процесуальне рішення про визнання людини підозрюваною або постанова слідчого про притягнення особи як обвинуваченої за терористичною чи екстремістською статтею.

«Таким чином порушується презумпція невинуватості, адже навіть у рамках російської правової системи провина людини не доведена, але він вже публічно, на сайті «Росфінмоніторингу» вказаний як екстреміст чи терорист, а його права вже обмежені. А у випадку з Кримом багатьох громадян України переслідують за екстремістськими та терористичними статтями КК Росії незаконно, з політичних мотивів», – розповіла Скрипник у коментарі Крим.Реалії.

Дружина активіста Любов Приходько розповіла, що йому заблокували картку, на яку виплачувалася пенсія.

«У нього заблокували картку на виплату пенсій. Ми не можемо нічого зняти. Ось у нього скоро нове надходження. До того ж абсолютно незрозуміло, чи має пенсія накопичувальний характер», – каже вона.

Любовь Приходько
Любовь Приходько

За словами Ольги Скрипник, для отримання пенсії Приходька необхідно оформити довіреність.

«Слідчий повинен дати дозвіл на прихід нотаріуса у СІЗО для оформлення довіреності», – додає правозахисниця.

Раніше Олег Приходько звернувся з СІЗО до українського президента Володимира Зеленського.

За рішенням суду, активіст залишиться під вартою в СІЗО до 10 грудня.

Раніше російська ФСБ звинуватила Приходька в підготовці до терористичного акту і незаконному виготовленні вибухових речовин.

Про затримання в Криму проукраїнського активіста 10 жовтня повідомив український політик з Євпаторії, народний депутат сьомого скликання Едуард Леонов.

Прокуратура Автономної Республіки Крим почала кримінальне провадження за частиною 1 статті 146 КК України (незаконне позбавлення волі) через арешт в анексованому Криму проукраїнського активіста.Джерело статті: “https://www.radiosvoboda.org/a/news-oleh-pryhodko-spysok-ekstremistiv/30304041.html”

Новости читателей

Кожедый желающий может добавить свою новость или материал на сайт.

ДОБАВИТЬ