Чорногорія та Сербія сильно посварилися

Новости

Чорногорія та Сербія сильно посварилися

Сербський дипломат протягом довгого часу втручався у внутрішні справи Чорногорії.

Чорногорія оголосила посла Сербії Володимира Божовича персоною нон грата. Відповідну заяву було опубліковано прес-службою міністерства закордонних справ країни в суботу, 28 листопада, передають

Об этом сообщает THE Люди

У МЗС заявили, що сербський дипломат протягом довгого часу втручався у внутрішні справи Чорногорії, незважаючи на неодноразові попередження про неприпустимість такої поведінки. Божович називав рішення скупщини (парламенту) про об’єднання із Сербією в 1918 році "звільненням" і "свободою волі" чорногорського народу. Чорногорський МЗС наголосив, що у 2018 році парламент країни прийняв резолюцію про скасування рішення Подгорицької скупщини, тому висловлювання посла Сербії принижують чинний чорногорський парламент.
Через кілька годин Сербія оголосила персоною нон грата посла Чорногорії в Бєлграді Тарзана Мілошевича, керуючись принципом взаємності. Сербське міністерство закордонних справ наказало дипломату залишити країну протягом 72 годин. Як відомо, до проголошення незалежності у 2006 році Чорногорія входила до складу конфедеративної держави Сербія і Чорногорія. І Сербія, і Чорногорія є кандидатами на вступ до Євросоюзу.


Джерело статті: “https://patrioty.org.ua/politic/chornohoriia-ta-serbiia-sylno-posvarylysia-354243.html”

Новости читателей

Кожедый желающий может добавить свою новость или материал на сайт.

ДОБАВИТЬ