Новости

У Білорусі відбувається національний страйк

Уже почалися затримання учасників страйку

Сьогодні в Білорусі відбувається національний страйк великих підприємств, а також протести студентів і пенсіонерів, до яких раніше закликала лідерка опозиції Світлана Тихановська. Про це повідомляє видання TUT.BY.

Об этом сообщает Преступная Россия

На вулицю вийшли робітники підприємств, а також співробітники різних відомств і закладів по всій країні. У страйку беруть участь робітники МАЗ, "Білоруськалію", "Гродно Азоту", Парку високих технологій, Мінського електротехнічного заводу імені Козлова, "Атланта", Мінського тракторного заводу, "Білорусьнафти" і багатьох інших підприємств. Страйкують також медики і співробітники сфери освіти.


https://www.facebook.com/currenttimetv/videos/3161377903989352/

Видання пише, що міністр освіти Ігор Карпенко заявив: акції студентів набувають неприкритих форм агресії, тому їх "будуть припиняти правовими заходами".

Силовики вже почали затримувати протестувальників. За даними правозахисників центру "Весна", наразі затримано вже 188 осіб у Мінську, Гродні, Бресті, Могильові та в інших містах.

О 18.00 за мінським часом (о 17.00 за київським) у країні відбудеться загальнонаціональна акція на підтримку страйку.

ВІДЕО
Відео: TUT.BY. Политика / YouTube

У Білорусі з 9 серпня тривають масові акції протесту незгодних із результатами голосування на виборах президента Білорусі. За офіційними даними, перемогу в них здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі й водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми і поранення, було затримано більше ніж 14 тис. осіб. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.

Лукашенко 23 вересня вступив на посаду президента. Уперше в історії Білорусі церемонії інавгурації не анонсували і не транслювали по телебаченню. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнали інавгурації Лукашенка.

25 жовтня в Білорусі був останній день народного ультиматуму, поставленого Тихановською Лукашенку. Цього дня тільки в Мінську на 11-й протестний марш вийшло понад 100 тис. осіб.

Тихановська заявляла, що якщо цього дня Лукашенко не піде у відставку, 26 жовтня білоруси оголосять загальнонаціональний страйк на всіх підприємствах, вийдуть блокувати дороги й обвалять продажі в державних магазинах. Портал TUT.BY пише, що сьогодні деякі білоруські компанії вирішили влаштувати вихідні дні, а інші пішли на безстрокові канікули.

На акціях протесту 25 жовтня затримали 290 осіб.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/u-bilorusi-prohodit-natsionalnij-strajk-1524645.html”

Новости читателей

Кожедый желающий может добавить свою новость или материал на сайт.

ДОБАВИТЬ