Новости

Шахти в Україні - Міненерго готує пілотний проект із закриття за німецьким досвідом - новини України

Виконувач обов’язків міністра енергетики Ольга Буславець розповіла, що в Україні готують пілотний проєкт із закриття шахт у одному з міст за німецьким досвідом.

Об этом сообщает База компромата

Про це вона повідомила в інтерв’ю «Радіо Свобода».

Буславець розповіла, що в Україні є близько 65 мономіст, в яких влаштуватися на роботу можуть тільки на шахту, яка є єдиним підприємством. «І, як правило, це одна працююча людина, яка годує всю родину. І ми повинні розуміти, яким чином нам необхідно цих людей захистити, дати можливість трансформуватися цим регіонам, щоб там була робота», — пояснила глава відомства.

За її словами, Україна домовилася з німецькою стороною щодо допомоги у пілотному проєкті. «Був і дзвінок прем’єр-міністра до канцлера Німеччини Ангели Меркель. Вони обговорювали це питання. І в мене були перемовини з послом Німеччини в Україні стосовно допомоги щодо проведення комплексної роботи в рамках пілотного проєкту з досвідом Німеччини по закриттю шахт якогось мономіста, яке ми визначимо разом з ними по певних критеріях», — розповіла Буславець.

За її словами, цей «пілот» буде реалізований як для вирішення соціальних, екологічних питань, так і для забезпечення роботою тих людей, які проживають у такому мономісті.

Наразі такого мономіста ще поки не обрали. «Є певні критерії. Ми, звичайно, будемо це опрацьовувати робочою групою для того, щоб визначити», — додала вона.

  • Премʼєр-міністр Денис Шмигаль раніше повідомив, що уряд повністю погасив борги перед шахтарями, які працюють на державних шахтах.
  • Наприкінці червня на шахті «Привільнянська», що входить до виробничого обʼєднання «Лисичанськвугілля», стався обвал, загинув шахтар.


Джерело статті: “https://thebabel.com.ua/news/46659-minenergo-v-ukrajini-gotuyut-pilotniy-proyekt-iz-zakrittya-shaht-za-nimeckim-dosvidom”

Новости читателей

Кожедый желающий может добавить свою новость или материал на сайт.

ДОБАВИТЬ