Новости

Рада зі скандалом ухвалила закон про вступ дітей з окупованих територій до вишів без ЗНО

Депутати дозволили дітям з окупованих територій вступати до закладів вищої освіти за вступними іспитами в межах установлених квот

На позачерговому засіданні 3 липня Верховна Рада ухвалила закон, яким звільнила абітурієнтів з окупованих територій Донбасу та Криму від необхідності проходити зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) для вступу до вишів, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

Об этом сообщает Слон

За відповідний проєкт закону №3734 в першому читанні віддали мінімально необхідну кількість голосів – 226, у другому читанні й у цілому – 310.

Законопроєкт пропонує дозволити дітям, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія та територія населених пунктів на лінії зіткнення, вступати до закладів вищої освіти за вступними іспитами в межах встановлених квот.

Раніше таку можливість передбачали тільки для абітурієнтів із Криму, і вони могли вступати лише в певні виші. Після ухвалення законопроєкту №3734 абітурієнти і з Криму, і з Донбасу зможуть вступати за іспитами до будь-якого українського вишу.

"У кожному виші діятимуть квоти, і абітурієнти, які вступають на навчання з непідконтрольної території, конкуруватимуть у межах цих квот", – пояснив народний депутат від "Слуги народу", голова комітету з питань освіти і науки у Верховній Раді Сергій Бабак.

Він зазначив, що боротьба за уми і серця молоді, яка живе на тимчасово окупованій території Криму та Донбасу, – це не менш важливо, ніж боротьба на фронті.

Перший віцеспікер, представник президента Руслан Стефанчук закликав "перестати базікати" і зробити щось для дітей.

Під час обговорення законопроєкту стався скандал. Фракція "Європейська солідарність" закликала прийняти законопроєкт у першому читанні. Народна депутатка від "Європейської солідарності" Ірина Геращенко заявила, що пільги для вступу потрібно запровадити також для дітей загиблих на Донбасі військовослужбовців, і дорікнула "Слузі народу", що замість того, щоб ухвалити законопроєкт №3734, протягом цілого тижня вони наполягали на розгляді законопроєкту про легалізацію азартних ігор.

Член комітету з питань науки, освіти та інновацій, народний депутат від "Слуги народу" Роман Грищук узяв слово і закликав зал проголосувати за законопроєкт у другому читанні. Він сказав, що в залі тільки одна фракція не підтримує цієї ідеї. За інформацією Грищука, приблизно 1000 дітей з окупованих територій записалася на ЗНО, "вони обрали Україну, а не Ростов". У бік "Європейської солідарності" почали кричати "Ганьба!"

"Європейська солідарність" вимагає надати їй час для відповіді. Спікер Дмитро Разумков відмовився це зробити. "Не кричіть на мене і не тикайте пальцями", – звернувся він до "Європейської солідарності" російською мовою.

У підсумку "Європейській солідарності" надали слово, після чого Разумков поставив законопроєкт на голосування у другому читанні.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-rada-zi-skandalom-uhvalila-zakon-pro-nadhodzhennja-ditej-z-okupovanih-teritorij-do-vnz-bez-zno-1507632.html”

Новости читателей

Кожедый желающий может добавить свою новость или материал на сайт.

ДОБАВИТЬ