Город

Трамп намагався нормалізувати відносини з Росією, а Болтон схиляв його до агресивнішої риторики й посилення позиції

Звільнено Джона Болтона.


Мене не здивувала ця новина, як і багатьох міжнародних спостерігачів, зокрема й у самих Штатах. Насправді дехто навіть не вірив, що він протримається на своїй посаді так довго. 1,5 року.


Третього за рахунком радника Дональда Трампа з нацбезпеки винесли з Білого дому. Це було зіткнення двох світів, які не змогли сформувати довгострокового союзу – світу американського великого нью-йоркського підприємця та бізнесмена і світу запеклого політичного ветерана-неокона, який народився в епоху Рейгана і пройшов "вогняне хрещення" епохою Буша – Чейні – Рамсфельда.


Було зрозуміло, що вибір Болтона для адміністрації Трампа досить сумнівний, хоча й очевидний із погляду самого президента.


За дивною іронією долі і [ексрадника Трампа з національної безпеки Герберта] Макмастера, і Болтона "згубили" одні й ті самі зовнішньополітичні питання.


Але якщо Герберт Макмастер увійшов у клінч із Трампом через його занадто жорстку політику щодо Ірану, то Джон Болтон, навпаки, вважав позицію президента щодо Ірану занадто м’якою.


І того, й іншого урешті-решт було звільнено.


Дональд Трамп не сприймає альтернативних думок і суперечок. Йому подобається сяяти самостійно, щоб на нього не падали тіні інших потенційних "зірок".


Суперечки між Трампом і Болтоном виникли ще минулого року, а кульмінація була влітку, коли Штати мало не розпочали війну проти Ірану, але Трамп останньої миті скасував наказ про завдання військових ударів по території Ірану.


Не тільки Іран "приклався" до звільнення Болтона. Були й інші питання, стосовно яких президент і його радник мислили зовсім по-різному.


Якщо Дональд Трамп намагався нормалізувати відносини з Росією і всіляко затягував запровадження додаткових пакетів санкцій, то Болтон схиляв його до агресивнішої риторики й посилення позиції.


Якщо Дональд Трамп намагався за будь-яку ціну залишити Афганістан і закінчити там війну, не звертаючи уваги на витрати та наслідки, то Болтон вважав таку тактику "поразницькою" і не хотів зустрічі Трампа з лідерами "Талібану" у Кемп-Девідсі.


Якщо Дональд Трамп бажав вийти з конфлікту в Сирії, то Болтон вбачав у цьому слабкість і закликав посилити фінансування сирійських курдів, навіть на шкоду відносинам із Туреччиною.


Якщо Дональд Трамп вважав свою персональну дипломатію із КНДР успішною, то Болтон виступав за силовий варіант вирішення корейської проблеми.


До того ж, між Джоном Болтоном та іншими членами адміністрації були суперечки. Не всі могли працювати з радикальним і гіперенергійним радником президента.


Усе це закінчилося очікувано. Тепер Трамп обере собі нового радника – четвертого за останні два роки. Я гадаю, це буде пряма протилежність Болтона – ізоляціоніст і скептик щодо залучення Штатів у світові конфлікти.


Джерело: Iliya Kusa / Facebook


Опубліковано з особистого дозволу автора


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/blogs/ilya-kusa/-tramp-namagavsja-normalizuvati-vidnosini-z-rosijeju-a-bolton-shiljav-jogo-do-bilsh-agresivnoji-ritoriki-i-posilennja-pozitsiji-1263742.html”

Новости читателей

Кожедый желающий может добавить свою новость или материал на сайт.

ДОБАВИТЬ