Город

На Сумщині власникам сонячних електростанцій повернули право на зелений тариф

Президент підписав закон, згідно з яким власникам малих наземних сонячних електростанцій повертаються гарантії отримання «зеленого тарифу». ВР прийняла його 11 липня, щоб виправити неузгодженість між положеннями Закону «Про альтернативні джерела енергії», у результаті чого власникам домашніх сонячних електростанцій потужністю до 30 кВт тепер гарантована можливість продавати електрику в мережу за «зеленим» тарифом без обмеження за місцем їх установки.

Нагадаймо, що до цього, 25 квітня, ВР прийняла закон, який передбачав перехід від «зеленого тарифу» до механізму аукціонів для нових об’єктів відновлюваної енергетики з 2020 г. Він обмежував з 2020-го установку домашніх сонячних станцій потужністю до 50 кВт на землі з правом отримувати «зелений тариф» за відпущену в мережу електроенергію. Станції такого розміру можна було встановлювати тільки на дахах або фасадах капітальних споруд.

Станом на 1 серпня 2019 р. жителі Сумщини встановили 250 сонячних електростанцій. Для порівняння — у серпні 2018 року в нашій області їх було 92. Так що, можна сказати, сумчани активно впроваджують альтернативну енергетику в своїх будинках. Найбільше будинків, обладнаних сонячними панелями, — у Сумах, Сумському районі та на Роменщині.

За даними Держагентства з енергоефективності та енергозбереження України, у нашій державі лише близько 12 тис. домогосподарств обладнано сонячними панелями. Топ-3 областей, де встановлено найбільше СЕС у домогосподарствах: понад 1500 (40 МВ) — Дніпропетровська; більше 1200 (33 МВт) — Тернопільська; більше 1000 (20 МВт) — Київська (із Києвом).Джерело статті: “http://debaty.sumy.ua/news/utilities/na-sumshhini-vlasnikam-sonyachnih-elektrostantsij-povernuli-pravo-na-zelenij-tarif”

Новости читателей

Кожедый желающий может добавить свою новость или материал на сайт.

ДОБАВИТЬ