Досье

Критика влади військовими: Як йдуть справи в арміях ЄС і США

14 січня 2020 майор Сухопутних військ України Роман Ковальов написав пост у фейсбуці, в якому розкритикував президента Володимира Зеленського. Публікація стала відомою після того, як військовий отримав за неї суворий догану, а документи, що підтверджують це, потрапили в соцмережу.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Можна військовим США і ЄС критикувати влади в соцмережах? Пояснюють експерти.

Можна військовим США і ЄС критикувати владу?

У Литві подібні обмеження прописані в статуті і законі. За проступки з військовослужбовцем можуть розірвати контракт, позбавляти його звання або навіть пенсії.

«Обмеження досить прості – ти не можеш говорити, наприклад, «я як офіцер не згоден з рішенням уряду підняти плату, наприклад, за житло. Це не є добре. Але я можу мати свою думку. Я можу в приватному колі сказати свою думку», – розповів офіцер запасу Литви Даріус Антанаитис.

Даріус Антанаитис

В американській армії забороняється зневажливо висловлюватися про керівництво, в тому числі і політичного. При цьому говорити про політику можна, якщо робити це як приватна особа, а не як військовослужбовець. При цьому сказане чи написане повинна збігатися із цінностями армії.

«Якщо у них немає своєї точки зору – вони не будуть хорошими солдатами. Це дуже важливо. Раби або слуги не стануть хорошими солдатами. Заборона говорити руйнує армію. Тому що коли ти забороняєш людині мати свою думку – вони не скажуть, що танки зламані, що електроніка не працює, вони не скажуть нічого, якщо їх карати за сказане. Кажи, але роби це обдумано, розважливо. Якщо не можеш – може, не варто бути військовим, а варто бути політиком», – вважає експерт з питань безпеки і оборони Українського інституту майбутнього Глен Грант.Джерело статті: “http://povin.com.ua/276138-15-02.html”

Новости читателей

Кожедый желающий может добавить свою новость или материал на сайт.

ДОБАВИТЬ