Досье

Сенцов заявив, що влада Криму карає незгодних через страх "руху в бік України"

Сенцов: У Крим завозять із Росії чиновників, поліцейських, військових, лояльних до Путіна, і в такий спосіб штучно змінюють демографію

Російська влада в анексованому Криму боїться будь-якого руху населення в бік України, а тому жорстоко карає активістів. Про це в інтерв’ю BBC News Україна заявив колишній в’язень Кремля, український режисер Олег Сенцов.

Об этом сообщает http://balansst.com

"У Росії є проблема зі свободою слова, там узагалі проблема зі свободою всього. Політичних партій, громадських рухів, економічна свобода, свобода слова, свобода преси, свобода волевиявлення, свобода совісті. Там немає свободи. Ніякої. Там скоро закриють свободу інтернету. Уже поставили відповідне обладнання на усіх головних провайдерів, щоб контролювати трафік тих сайтів, які їм не подобаються. Ця держава стрімголов летить до авторитаризму", – підкреслив Сенцов.

За його словами, у Криму відсутність свободи особливо помітна.

"Тому що у Вологодській області можна щось про [президента РФ Володимира] Путіна говорити погане, на це можуть закрити очі, посадять, але не так жорстко. У Криму будь-який сумнів щодо цієї влади, будь-яке висловлювання публічне, не приведи боже, вийти на вулицю, – усе, це одразу карна справа, термін. Тому вони там дуже бояться усіх цих рухів у бік України. Це як у концтаборі виходить. Режим, яким заправляють загарбники, а тих, хто проти, жорстко карають", – зазначив режисер.

Він сказав, що на півострові зросла кількість поліцейських і тих, хто може донести на іншого.

"Це як вийти на вулицю голим – тебе одразу ж помітять. Там те саме. Вони вичавлюють усе проукраїнське населення на материк, на українську територію. А у Крим завозять із Росії чиновників, поліцейських, військових, лояльних до Путіна, і в такий спосіб штучно змінюють демографію. Щоб жодних протестів, приязні до України навіть близько не було. Для них це болюче питання, і все це вони дуже жорстко придушують – тих, хто налаштований проукраїнськи", – повідомив Сенцов.

Він висловив думку, що ті кримчани, які раніше були за Росію, розчарувалися, тому що справжня Росія не має жодного стосунку до Росії в телевізорі.

"Тієї чудової країни, де всі рівні, все добре, не існує у принципі. Вона існує лише у телевізійній картинці, в роботі пропаганди. Люди побачили реальне життя і жахнулися того, що побачили. Але проти сказати вже нічого не можна, тому всі мовчать. Тому існує така атмосфера загальної тяжкості й мовчання. Коли нічого не відбувається, нічого не розвивається, нічого не змінюється. Так, аеропорт побудований, дороги побудовані, окремі якісь моменти проявляються, а в цілому – усе навколо затягло болото", – додав Сенцов.

Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Після анексії Криму, за даними правозахисників міжнародної організації Human Rights Watch, ситуація із правами людини на півострові значно погіршилася. Під різними приводами, зокрема боротьби з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар.

Сенцова засудили у РФ до 20 років позбавлення волі 25 серпня 2015 року. Російський суд визнав його винним у створенні в Криму терористичного угруповання і керівництві ним, спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні вогнепальної зброї та боєприпасів, двох терористичних актах та підготовці ще одного теракту. Режисер своєї провини не визнав.

7 вересня 2019 року між Україною та РФ відбувся обмін утримуваними особами у форматі "35 на 35". Серед українців, які повернулися додому, був і Сенцов.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/crimea/-sentsov-zajaviv-shcho-vlada-krimu-karajut-nezgodnih-z-bojazni-ruhu-v-bik-ukrajini-1430336.html”

Новости читателей

Кожедый желающий может добавить свою новость или материал на сайт.

ДОБАВИТЬ