Блоги

Тристоронні консультації щодо газу відбудуться 20 листопада

Договір на транзит газу спливає 31 грудня 2019 року

Технічні тристоронні консультації щодо транзиту російського газу через українську газотранспортну систему заплановано на 20 листопада. Про це 19 листопада повідомила ТАСС офіційна представниця Єврокомісії Анна-Кайса Ітконен.

Об этом сообщает http://stolitsa-club.com

Це будуть консультації на рівні експертів ЄС, України та РФ.

За словами Ітконен, Єврокомісія підтримає на зустрічі у Брюсселі довгострокове рішення для транзиту газу через Україну.

"Переговори відбудуться, кілька годин тому російська сторона підтвердила свою участь. Важливо розуміти, що консультації відбудуться в режимі відеоконференції, тому важко поки прогнозувати, якого рівня експертів російська сторона може поставити проти монітора", – сказало "Укрінформу" дипломатичне джерело.

10-річний контракт між Україною та Росією про постачання і транзит газу спливає 31 грудня 2019 року. З осені 2015-го Україна не імпортує природного газу за контрактом із "Газпромом", закуповуючи газ на своєму західному кордоні.

У 2018–2019 роках минуло чотири раунди тристоронніх газових переговорів на високому рівні: 17 липня 2018 року, 21 січня 2019 року, 19 вересня та 28 жовтня.

На останніх переговорах, які відбулися в жовтні у Брюсселі, представники України, Росії та Єврокомісії обговорили тарифи на транзит, обсяги транзиту і впровадження європейських правил ринку газу в Україні після 2019 року.

У НАК "Нафтогаз" заявили, що під час тристоронніх переговорів російська делегація знову порушила питання перегляду рішень Стокгольмського арбітражу, згідно з яким "Газпром" має виплатити "Нафтогазу" $2,56 млрд.

Український уряд хоче укласти довгостроковий контракт на транзит газу із РФ до Європи. У НАК "Нафтогаз України" повідомили, що мають намір запропонувати Росії транспортувати 60 млрд м³ газу щорічно протягом 10 років.

"Газпром", зі свого боку, пропонує продовжити чинний контракт або укласти новий строком на один рік. Водночас російський монополіст висуває низку умов для продовження транзиту газу через територію України: відмова обох сторін від взаємних претензій у міжнародному арбітражі і припинення всіх судових розглядів; скасування рішення Антимонопольного комітету України про штраф для "Газпрому" за порушення економічної конкуренції та відкликання клопотання "Нафтогазу" про ініціювання Єврокомісією розслідування проти "Газпрому".


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/-tristoronni-konsultatsiji-po-gazu-projdut-20-listopada-1438635.html”

Новости читателей

Кожедый желающий может добавить свою новость или материал на сайт.

ДОБАВИТЬ